W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku

Rada Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w sprawie uhonorowania śp. płk. Ryszarda Kuklińskiego

Posted by jw w dniu Czerwiec 18, 2012

 

(fot. Józef Wieczorek)

Pan Prezydent RP

Bronisław Komorowski

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

          W imieniu Rady Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwracam się do Pana z prośbą o pośmiertne uhonorowanie 15 Sierpnia – w Dniu Święta Żołnierza – Orderem Orła Białego oraz awansem generalskim śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

Ta data wywołuje w każdym Polaku poczucie uzasadnionej dumy z chwalebnych kart oręża polskiego i skłania do refleksji nad patriotyzmem nie tylko w perspektywie historycznej, ale także w odniesieniu do współczesności, w której nasza młodzież poszukuje dla siebie wzorców osobowych.

Płk Kukliński był niezłomnym żołnierzem niepodległości, który z narażeniem życia własnego oraz rodziny podjął się z patriotycznych pobudek oraz w zgodzie z honorem oficerskim samotnej misji przeciw sowieckiemu imperium zła i w obronie światowego pokoju. Jego postawa godna jest najwyższego uznania i dlatego proszę Pana Prezydenta o podjęcie proponowanej przez nasze Porozumienie decyzji. Będzie ona dobitnie świadczyć o Pańskim stosunku do PRL i o tym, jak traktuje Pan imponderabilia narodowe.

Z poważaniem

dr Jerzy Bukowski hm

rzecznik POKiN

były reprezentant prasowy

płk. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Rada Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w sprawie uhonorowania śp. płk. Ryszarda Kuklińskiego”

  1. […] Polish soldier turned spy Ryszard Kukliński to be honoured as a hero, described as ‘a steadfast soldier of independence, who risked his own life and those of his family… against the Soviet empire of evil and in […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: