W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku

Krakowianie ( i nie tylko) przywracają lekcje historii w polskiej szkole

Posted by jw w dniu Kwiecień 29, 2012

02.05.2012

w Dzień Flagi Narodowej

rozpoczynamy zbiórkę podpisów

 pod obywatelskim projektem ustawy

przywracającej lekcje historii w polskiej szkole.

(strona akcji)

Zachęcamy wszystkich do czynnego włączenia się w akcję. Aby projekt ustawy trafił pod obrady sejmu musimy zebrać minimum 100.000 podpisów, a czas jest ograniczony. Rozporządzenie, na mocy którego młodzież w szkołach średnich praktycznie będzie się uczyła historii jedynie w I klasie wchodzi w życie już 1 września br.

Musimy wspólnie przeciwdziałać rządowym planom wynaradawiania polskiej młodzieży. Nauka historii poza budowaniem więzów społecznych uczy analitycznego myślenia, wyciągania wniosków z przeszłości, dzięki którym łatwiej jest zrozumień świat współczesny i zmiany w nim zachodzące. Jeśli dziś nie staniemy w obronie nauczania historii w polskiej szkole może okazać się, że bezpowrotnie stracimy całe pokolenie Polaków wyzutych z przywiązania do tradycji narodowej i poczucia odpowiedzialności za ciągłość państwa polskiego.

Apelujemy, by 2 maja w Dzień Flagi Narodowej jak najwięcej osób wyszło na ulice swoich miast i miasteczek i zbierało podpisy pod projektem ustawy.

Zróbmy to dla polskiej młodzieży, którą rząd próbuje pozbawić możliwości poznania dziejów swej Ojczyzny. Prosimy, aby podczas zbierania podpisów robić zdjęcia i przesyłać je do nas, wszystkie materiały z wydarzeń związanych z akcją z całej Polski na bieżąco będą umieszczane na stronie internetowej.

Pobierz listę
Pobierz materiały informacyjne

Reklamy

Komentarze 3 to “Krakowianie ( i nie tylko) przywracają lekcje historii w polskiej szkole”

  1. Rafał said

    To pomyłka. W liceach nie spada liczba godzin historii, w zawodówkach trochę wzrasta.

  2. Henryka Kramarz said

    Doszkalajmy nauczycieli w Internecie, żeby nie tylko uczyli tego, co jest w programie, ale i tego, co każdy Polak wiedzieć powinien, bo z programami i wizytacjami różnie być może. H.K.

  3. Henryka Kramarz said

    Pobieranie listy ze strony WWW jest dla niektórych trudne. Dobrze byłoby pobraną listę przesyłać w załączniku do różnych znajomych, żeby im ułatwić zrobienie wydruku i zbieranie podpisów. Najlepiej i najchętniej uczyła się niegdyś historii młodzież na nieobowiązkowych, czasem tajnych kompletach. Wtedy angażowaliby się nauczyciele i młodzież o patriotycznym nastawieniu.Nikomu nie groziłaby „dwója”, a więc bez stresu. Uczę się, bo chcę, chociaż mi nikt nie każe! Może tędy droga. H.K.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: