W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu popiera protest głodowy w Krakowie

Posted by jw w dniu Marzec 27, 2012

(fot. J.Wieczorek)

Poznań, dnia 26 marca 2012 r.

Oświadczenie

Akademickiego Klubu Obywatelskiego

im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu

w obronie treści patriotycznych w programach nauczania

i wychowania w polskich szkołach 

Już ósmy dzień trwa protest środowisk solidarnościowych i patriotycznych przeciwko drastycznemu ograniczeniu patriotyzmu, szczególnie w programach języka polskiego i historii. Wobec braku jakiejkolwiek reakcji władz na postulaty zmiany tej sytuacji grupa działaczy niepodległościowych podjęła heroiczną formę protestu, jaką jest głodówka. Akt ten jest dramatycznym oskarżeniem obecnych władz państwa wybranych przecież w demokratycznych wyborach. Ludzie, którzy 30 lat temu ryzykowali życiem w walce o wolną Polskę, muszą teraz również ryzykować zdrowiem, a być może życiem, by zwrócić uwagę władz na szkodliwość jej działań w sferze edukacji, prowadzących do utraty tożsamości narodowej młodego pokolenia Polaków. 

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu wyraża najwyższy szacunek i uznanie osobom, które podjęły tak dramatyczny protest w imieniu nas wszystkich, dla których polskość jest jedną z najwyższych wartości. Z całego serca popieramy Wasz protest. 

Zwracamy się do władz do Rzeczypospolitej Polskiej o natychmiastowe podjęcie rozmów z głodującymi, które doprowadzą do zakończenia protestu głodowego i staną się początkiem uczciwych działań, których wynikiem będzie wprowadzenie do programu nauczania i wychowania w polskich szkołach wartości patriotycznych, które w długiej perspektywie są najważniejszym czynnikiem trwania Narodu i Państwa. 

Władza w demokratycznym kraju nie może ignorować wyrażanych wprost żądań znaczącej części swoich obywateli – a protest głodujących poparło kilkadziesiąt ważnych stowarzyszeń, organizacji i środowisk, w tym także akademickich, studenckich i pracowniczych. 

W imieniu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego

Przewodniczący

prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak


Reklamy

Jedna odpowiedź to “Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu popiera protest głodowy w Krakowie”

  1. […] Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu popiera protest głodowy w… […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: