W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku

Szeregowcy: Jaruzelski, Kiszczak – wystąp

Posted by jw w dniu Styczeń 13, 2012

Postulat degradacji generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka

do stopnia szeregowca.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popiera postulat posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Girzyńskiego, aby – na mocy wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie na autorów stanu wojennego – zdegradować generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka do stopnia szeregowca.

Nasze Porozumienie apelowało już do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aby dokonał degradacji generała Jaruzelskiego oraz awansował pośmiertnie do stopnia generała i zaliczył w poczet kawalerów Orderu Orła Białego śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, co stanowiłoby symboliczne rozliczenie epoki PRL poprzez nazwanie po imieniu zdrady i bohaterstwa.

Teraz, gdy wyrokiem sądu wojskowa junta, której przewodził gen. Jaruzelski została jednoznacznie określona jako związek zbrojny o charakterze przestępczym, działający dla osobistych korzyści na szkodę Polski i Polaków, ponawiamy nasz wniosek, kierując go do prezydenta Bronisława Komorowskiego w zakresie uhonorowania płk. Kuklińskiego, a do sądu odpowiedniej właściwości w zakresie zdegradowania generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka.

Uważamy, że w świetle wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie powinno zostać przeprowadzone stosowne postępowanie, mające na celu odebranie stopni generalskich oraz orderów i odznaczeń ludziom, którzy sprzeniewierzyli się polskiej rację stanu, wiernie służąc przez wiele lat obcemu mocarstwu.

dr Jerzy Bukowski

rzecznik POKiN

Reklamy

Komentarzy 5 to “Szeregowcy: Jaruzelski, Kiszczak – wystąp”

 1. nfajw said

  Girzyński: Zdegradować, by nie pochowano ich jako generałów

  http://fakty.interia.pl/raport/general_jaruzelski/news/posel-pis-zdegradowac-by-nie-pochowano-ich-jako-generalow,1745753

 2. nfajw said

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1203342-kombatanci-z-krakowa-chca-degradacji-generalow.html

  Kombatanci z Krakowa chcą degradacji generałów

 3. nfajw said

  http://solidarni2010.pl/n,2183,8,koliber-popieramy-apel-kombatantow-zdegradowac-przywodcow-junty.html

  KoLiber-Popieramy apel kombatantów. Zdegradować przywódców junty!

 4. nfajw said

  Kraków, 26 stycznia 2011
  Pan Prokurator
  Piotr Piątek
  Instytut Pamięci Narodowej
  Wielce Szanowny Panie Prokuratorze!
  Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości złożenia apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 12 stycznia br. skazującego generała Czesława Kiszczaka – jako członka działającego dla osobistych korzyści na szkodę Polski i Polaków związku przestępczego o charakterze zbrojnym – na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.
  Za w pełni uzasadnione uważamy domaganie się przez oskarżyciela publicznego kary dodatkowej w postaci degradacji gen. Kiszczaka oraz odebrania mu posiadanych odznaczeń państwowych. Człowiek, który zhańbił polski mundur i został uznany za przestępcę, powinien zostać pozbawiony wszelkich praw honorowych, a przede wszystkim stopnia generalskiego.
  Jeżeli wznowione zostanie natomiast postępowanie sądowe wobec generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Floriana Siwickiego – wyłączone z głównego procesu autorów stanu wojennego ze względu na stan ich zdrowia – prokurator winien zażądać również dla nich analogicznej kary.
  Ponieważ Instytut Pamięci Narodowej przygotował akt oskarżenia wobec ludzi, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, m.in. z doniesienia naszego Porozumienia, pozwalam sobie wyrazić nadzieję, że na mocy prawomocnego wyroku wszyscy członkowie związku przestępczego zostaną zdegradowani i pozbawieni odznaczeń.
  Z poważaniem
  dr Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: